Samochodem za granicę

Coraz większa liczba Polaków decyduje się na wyjazd za granicę samochodem. Wśród szczególnie lubianych kierunków można wymienić Chorwację i Bułgarię. Chociaż i inne europejskie kierunki są równie często wybierane.

Pakiet assistance za granicą

Decydując się na wyjazd za granicę (nie tylko w celach turystycznych) własnym samochodem, należy postarać się o dodatkowy pakiet assistance. W szczególności, jeżeli ktoś takowego pakietu nie posiadał. Dzięki temu będzie można sobie zapewnić pomoc, jeżeli dojdzie do jakiejkolwiek sytuacji. Dodatkowy pakiet assistance na wyjazd za granicę umożliwia m.in. możliwość naprawy samochodu na miejscu zdarzenia, czy też holowanie pojazdu do kraju. Assistance w takiej formie można wykupić na siedem dni, dwa tygodnie lub na cały miesiąc. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma indywidualną ofertę na takie okazje. 

Ochrona dla samochodu

Co też może zapewnić jeszcze dodatkowy pakiet assistance? Dzięki temu można zapewnić sobie auto zastępcze na czas naprawy. Ubezpieczenie umożliwia również wymianę opon na miejscu zdarzenia. Dodatkowo (wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy) ubezpieczyciel może umożliwić kontynuację podróży – nawet, jeżeli samochód się zepsuł i konieczne jest odstawienie jego do warsztatu. Niektóre pakiety assistance obejmują również możliwość zapewnienia opieki dzieciom, jeśli np. rodzice ucierpieli w wypadku i zaistnieje konieczność ich hospitalizacji. Dodatkowe assistance na samochód daje podróżującym ogromne możliwości, więc należy o nim pomyśleć.

 

Zobacz inne wpisy:

Zmiana danych w polisie OC

Przekroczenie terminu płatności raty za OC i AC

Przerwa w ubezpieczeniu OC

Czy nieopłacona polisa OC jest ważna?

Zniżki OC w małżeństwie

Previous post Cena ubezpieczenia OC w samochodzie
Next post Opony w samochodzie i polisa ubezpieczeniowa
https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/