Cena ubezpieczenia OC w samochodzie

Mówi się, że OC dla kierowców powinno być jednakowe ze względu na to, iż jest to ubezpieczenie regulowane zgodnie z literą prawa. Praktyka pokazuje, że tak wcale nie jest, a właściciele pojazdów z różnymi nadwoziami mają do zapłacenia zupełnie inne składki.

Samochody osobowe i najpopularniejsze rodzaje nadwozia

Wśród najpopularniejszych propozycji wyróżnia się:

  • hatchback – stosowane w niewielkich autach miejskich, które mają minimalną przestrzeń bagażnika. Wśród zalet takich pojazdów można wymienić niskie koszty eksploatacji, a także łatwość prowadzenia.
  • sedan – dostępne w wersji dwudrzwiowej lub czterodrzwiowej. Wyróżniają się tym, że przestrzeń w bagażniku ma osobną klapę, która na dodatek nie otwiera się wraz z tylną szybą.
  • kombi – pojazd w zdecydowanej mierze polecany dla rodzin z dziećmi. Jedną z jego cech jest to, że posiada bardzo wygodną przestrzeń dla pasażerów oraz pojemny bagażnik. 
  • SUV – pojazdy stworzone na bazie trzech poprzednich pojazdów. W swojej budowie wykorzystują także elementy samochodów terenowych. Posiadają m.in. wysokie zawieszenie i napęd na cztery koła.

Składka na OC

To nie jedyne rodzaje nadwozia, jakie można spotkać na rynku, bowiem nie zostały jeszcze opisane mniej popularne coupé i kabriolety. W każdym razie, wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę rodzaj nadwozia, zawsze zadając swoim klientom pytanie o to. Warto wszystko powiedzieć. Jeżeli nie znamy odpowiedzi na to pytanie, nie musimy się tym przejmować, bowiem wszystkie najważniejsze informacje znaleźć można w dowodzie rejestracyjnym.

Zobacz inne wpisy:

Lex Uber już w Polsce

Wyjazd samochodem na Słowację

Wyposażenie po VIN

Rejestracja motocykla

Oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu a stłuczka na parkingu

 

Previous post Jeździsz bez prawa jazdy?Zapoznaj się z konsekwencjami
Next post Samochodem za granicę
https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/