Opony w samochodzie i polisa ubezpieczeniowa

Bardzo dużo mówi się o polisie OC i AC. Można także zdecydować się na NNW, czy też Assistance. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że można także wykupić specjalną polisę na opony samochodowe, która nie kosztuje wielkich pieniędzy. 

Zakres ochrony ubezpieczenia

Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy (nie tylko jeśli o ochronę opon), należy zapoznać się z ogólnymi warunkami umowy. Jaki jest zakres ochrony ubezpieczenia, jeżeli chodzi o ogumienie w samochodzie? Jeżeli tylko jest to możliwe pomoc drogowa pomoże wymienić opony na sprawne lub na koła zapasowe. Chyba, że takich opon akurat nie będzie na wyposażeniu pomocy drogowej (co też jest możliwe), to auto zostanie odstawione do warsztatu, zakładu wulkanizacyjnego, gdzie zostaną wymienione opony. Oczywiście, towarzystwo ubezpieczeniowe pomoże sfinansować wymianę opon w wyznaczonym zakładzie wulkanizacyjnym.

Wykluczenia generalne

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że towarzystwo ubezpieczeniowe może pozwolić sobie na wykluczenia generalne, kiedy pieniądze nie zostaną wypłacone. Kiedy ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania? Kiedy uszkodzenia powstały wskutek rażącego niedbalstwa lub też uszkodzenia zostały spowodowane umyślnie. Również w takich przypadkach, jak uszkodzenia opon w wyniku planowania popełnienia przestępstwa, uszkodzeń powstałych wskutek kierowania pojazdem przez kierującego bez wymaganych prawem uprawnień, czy też w wyniku działań wojennych, aktów terroryzmu – nie otrzymamy pieniędzy z ubezpieczenia opon w samochodzie. 

Zobacz także:

Wypowiedzenie OC po złomowaniu

Samochód z Włoch. Jak go sprowadzić, aby nie żałować?

Mandat z fotoradaru

Jazda na niemieckich tablicach

Rejestracja samochodu w 2021

 

Previous post Samochodem za granicę
https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/