Ubezpieczenie samochodu od kradzieży

Kradzież samochodu boli. Jest to spowodowane tym, że jest to pojazd znacznej wartości i nie możemy każdego dnia pozwolić sobie na jego zakup. W części uczucie straty jest nam w stanie zrekompensować AC, które jak się okazuje zostało zmniejszone przez ubezpieczyciela. Dlaczego?

Sprawa z AC

Jak się okazuje, towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania, jeżeli chodzi o kradzież lub też może je częściowo zaniżyć. Każdego roku Rzecznik Finansowy musi zająć się rozpatrywaniem kilku setek wniosków, gdzie klienci skarżą się na postępowanie towarzystwa ubezpieczeniowe. Czy klienci mają rację składając takie skargi? W pewnej części tak, ale reszta wniosków zostaje odrzucona. Dlaczego? Ponieważ jak się okazuje, klienci nie doczytali umowy, gdzie zostały zapisane dokładne warunki wypłaty odszkodowania. Jeżeli OWU nie zostanie spełnione, wypłata odszkodowania z AC może zostać wstrzymana lub częściowo zaniżona. Dlatego tak ważnym jest dokładne czytanie ogólnych warunków umowy.

Stała suma ubezpieczenia

Specjaliści od ubezpieczeń przyznają, że drogie samochody najlepiej objąć stałą sumą ubezpieczenia. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ takie pojazdy szybko tracą na swojej wartości. Dzięki temu, że postaramy się o stałą sumę ubezpieczenia, w przypadku kradzieży towarzystwo będzie zobowiązane do tego, aby wypłacić sumę wartości pojazdu z dnia zawierania umowy. Jest to opcja bardzo korzystna. W innym przypadku może dojść do zaniżenia wartości i wszystko będzie odbywać się zgodnie z przepisami prawa.

Inne wpisy:

Akcyza na samochód

Zmiana danych w polisie OC

Przekroczenie terminu płatności raty za OC i AC

Przerwa w ubezpieczeniu OC

Czy nieopłacona polisa OC jest ważna?

 

Previous post Polisy turystyczne
Next post Kiedy przysługuje nam odszkodowanie z AC?
https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/