Cena ubezpieczenia OC w samochodzie
Mówi się, że OC dla kierowców powinno być jednakowe ze względu na to, iż jest to ubezpieczenie regulowane zgodnie z literą prawa. Praktyka pokazuje, że tak wcale nie jest, a właściciele pojazdów z różnymi nadwoziami mają do zapłacenia zupełnie inne składki.
Samochody osobowe i najpopularniejsze rodzaje nadwozia
Wśród najpopularniejszych propozycji wyróżnia się:
- hatchback – stosowane w niewielkich autach miejskich, które mają minimalną przestrzeń bagażnika. Wśród zalet takich pojazdów można wymienić niskie koszty eksploatacji, a także łatwość prowadzenia.
- sedan – dostępne w wersji dwudrzwiowej lub czterodrzwiowej. Wyróżniają się tym, że przestrzeń w bagażniku ma osobną klapę, która na dodatek nie otwiera się wraz z tylną szybą.
- kombi – pojazd w zdecydowanej mierze polecany dla rodzin z dziećmi. Jedną z jego cech jest to, że posiada bardzo wygodną przestrzeń dla pasażerów oraz pojemny bagażnik.
- SUV – pojazdy stworzone na bazie trzech poprzednich pojazdów. W swojej budowie wykorzystują także elementy samochodów terenowych. Posiadają m.in. wysokie zawieszenie i napęd na cztery koła.
Składka na OC
To nie jedyne rodzaje nadwozia, jakie można spotkać na rynku, bowiem nie zostały jeszcze opisane mniej popularne coupé i kabriolety. W każdym razie, wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę rodzaj nadwozia, zawsze zadając swoim klientom pytanie o to. Warto wszystko powiedzieć. Jeżeli nie znamy odpowiedzi na to pytanie, nie musimy się tym przejmować, bowiem wszystkie najważniejsze informacje znaleźć można w dowodzie rejestracyjnym.
Zobacz inne wpisy:
Oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu a stłuczka na parkingu